MEISTARKLASE AR MĀRU MOZGIRI
28. oktobrī aicinām ikvienu interesentu iemācīties darināt maučus (mūsdienās sauktus - pulsa sildītājus) dizaineres un skolotājas Mārītes Mozgires vadītajā meistarklasē 28.oktobrī. Savukārt 3.novembrī ikviens varēs atrādīt pasniedzējai savu veikumu.
Mārīte Mozgire ir Jūrmalas Mākslas skolas skolotāja. Absolvējusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļu.
Mākslinieces Radošā darbība:
- Piedalās izstādēs kopš 1987.gada. Regulāri piedalās Jūrmalas mākslinieku grupas izstādēs Jūrmalā un Rīgā. 1997.g. personāliztāde RC „Vaivari”, izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā, Valmieras vēstures un mākslas muzejā, Kuldīgas novadpētniecības muzejā, Rojas novadpētniecības muzejā, Tukuma vēstures muzeja galerijā “Durvis” un citās Latvijas pilsētās. Regulāri piedalās Jūrmalas Mākslinieku nama organizētajās izstādēs.
- Veidojusi scenogrāfiju Jūrmalas teātra izrādei, kā arī vizuālo iekārtojumu Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturiskajai izstādei, kā arī pasākumu noformējumus Kauguru kultūras nama aktivitātēm.
- Apbalvojumi:
Pateicības - par pedagoģisko darbību un audzēkņu sagatavošanu dalībai dažādos vizuālās mākslas konkursos un izstādēs; par pilsētas pasākumu noformēšanas darbiem.
Meistarklases īstenošanas galvenie uzdevumi:
- Iepazīties ar amata meistara radošo darbību;
- gūt priekšstatu par etnogrāfiju kā dizaina lietu izstrādes resursu ;
- gūt priekšstatu par Kurzemes tautas tērpa sastāvdaļas - mauča vēsturisko lietošanu un mūsdienu interpretācijām;
- iepazīties ar mauča darināšanas pamatprincipiem – tehniskā zīmējuma sagatavošana, pērļu uzvēršanas saskaņā ar zīmējumu un pērļu adīšana;
- meistara pavadībā praktiskajā nodarbībā - izstrādāt skices, tehnisko zīmējumu ar krāsām, savērt pērles saskaņā ar tehnisko zīmējumu un krāsu salikumu, izgatavot paraugu, tehnoloģiju apgūšanai.
- radīt gala produktu –noadīt mauci – aproci ar paša izveidotu rakstu un krāsu salikumu.